Naturalne olejki eteryczne

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-12 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Naturalne olejki eteryczne posiadają szereg właściwości prozdrowotnych. W naszej ofercie hurtowej znajdziesz olejki, które pomogą Ci się odstresować oraz pozbyć się takich dolegliwości jak nadciśnienie czy bóle głowy. Możesz używać ich podczas kąpieli, do masażu, a nawet w trakcie odpoczynku w saunie. Nasze wyciągi roślinne pozyskiwane są naturalnymi metodami destylacji oraz wyciskania.

Olejki eteryczne firmy Naturalne Aromaty 2 są zgodne z normami dotyczącymi dopuszczenia do obrotu. Posiadają wymagane karty bezpieczeństwa i zostały przebadane dermatologicznie oraz laboratoryjnie.

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to wyciągi zapachowe wytwarzane z różnych części roślin: łodyg, kwiatów oraz nasion. Na całym świecie istnieje ponad 2000 gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów olejkodajnych, z których wytwarza się olejki zapachowe. Są to produkty w 100% naturalne, co czyni je całkowicie bezpiecznymi dla ludzi.

Właściwości lecznicze naturalnych olejków eterycznych zaobserwowano już w starożytności. Mniej więcej 5000 lat temu w świątyniach Dalekiego Wschodu z drzewa sandałowca i z drewna cedrowego wytwarzano balsamy o działaniu uspokajającym i regenerującym. Technika wytwarzania olejków zapachowych upowszechniła się natomiast w średniowieczu.

Zastosowanie naturalnych olejków eterycznych

Szerokie zastosowanie naturalnych olejków eterycznych wynika z faktu, że każdy ekstrakt roślinny posiada inne właściwości. Wyciąg z lawendy rozgrzewa i uspokaja, olejek z drzewa sandałowego przyspiesza leczenie trądziku, z kolei olejek z trawy cytrynowej działa przeciwgorączkowo.

Dzięki temu olejki eteryczne możesz wykorzystać do:

  • aromatyzowania powietrza,
  • relaksujących kąpieli oraz masaży aromaterapeutycznych,
  • wytwarzania kosmetyków,
  • wytwarzania perfum,
  • robienia kompresów oraz inhalacji,
  • leczenia trądziku oraz drobnych schorzeń skóry.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło