Barwniki kosmetyczne

Zaopatrujemy klientów w bezpieczne barwniki kosmetyczne. W naszej ofercie znajdziesz substancje odpowiednie dla bazy mydlanej, szamponów, kremów oraz balsamów. Oferujemy m.in. chlorofil, karotenoidy oraz tlenek cynku.

Wszystkie nasze produkty możesz wykorzystać w domu do zrobienia własnych kosmetyków. Barwnik sprawi, że Twój krew oraz balsam będą mieć intensywny kolor. Warto jednak wiedzieć, że ten składnik ma nie tylko walory estetyczne. Pigment chroni kosmetyki przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Nasze produkty nie podrażniają skóry i nie wywołują reakcji alergicznych. Wszystkie barwniki znajdujące się w asortymencie uzyskały pozytywną ocenę toksykologiczną oraz dermatologiczną i znajdują się na „liście barwników dozwolonych do stosowania w kosmetykach”.

Co to jest barwnik kosmetyczny?

Barwnik kosmetyczny to najistotniejsza substancja służąca do nadawania kolorów produktom takim jak kremy czy balsamy do ciała. Ustawowa definicja tej substancji brzmi następująco: „barwnik kosmetyczny służy do nadania barwy kosmetykowi albo nadania barwy zewnętrznej części ludzkiego ciała”.

Przyczyną wykorzystywania barwników w przemyśle kosmetycznym jest ich zdolność do intensywnego pochłaniania światła widzialnego. Substancje barwiące w przemyśle kosmetycznym dzieli się na barwniki oraz pigmenty.

Barwniki są to substancje pochodzenia naturalnego. Pozyskuje się je głównie z roślin i minerałów. Pigmenty to z kolei substancje syntetyczne, wytwarzane chemicznie. Są tańsze i często bardziej wytrzymałe od ich naturalnych odpowiedników.

Pigment perłowy

Niektóre pigmenty uważa się za bardziej atrakcyjne wizualnie niż barwniki. Jednym z przykładów takich substancji jest pigment perłowy. Ze względu na wyjątkowe walory estetyczne i charakterystyczny połysk jest bardzo często stosowany jako składnik cieni do powiek i lakierów od paznokci. Pigment perłowy zawdzięcza swój słynny połysk połączeniu tzw. miki połaszczonej z tlenkami metali.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło