Surowce kosmetyczne

Surowce kosmetyczne to składniki aktywne, dzięki którym możesz samodzielnie stworzyć wymarzony kosmetyk: krem, balsam lub olejek, który będzie idealnie dopasowany do Twojej skóry czy włosów. W naszym asortymencie znajdziesz naturalne surowce kosmetyczne pochodzenia roślinnego takie jak: kwas hialuronowy, migdałowy czy wosk sojowy. Nasze produkty są bezpieczne dla tzw. cery suchej i skóry wrażliwej, ponieważ nie posiadają szkodliwych toksyn ani konserwantów.

Czym są naturalne surowce kosmetyczne?

Naturalne surowce kosmetyczne są to surowce występujące w przyrodzie: pozyskiwane z roślin, minerałów oraz pochodzące od zwierząt (na przykład mleko lub lanolina). By kosmetyk można było nazwać naturalnym, 95% jego składu muszą stanowić surowce pochodzenia naturalnego.

Istnieje wiele powodów, dla których koncerny kosmetyczne decydują się na wytwarzanie produktów z naturalnych surowców kosmetycznych. Przede wszystkim są one w 100% bezpieczne dla skóry i nie wywołują reakcji alergicznej. Kosmetyki naturalne są również bardzo ekologiczne. W procesie ich wytwarzania nie używa się toksycznych preparatów ani nie wytwarza toksyn szkodliwych dla środowiska.

Zalety kosmetyków wykonanych z surowców naturalnych:

  • możliwość tworzenia kremów oraz balsamów o różnych właściwościach,
  • mogą być nakładane na tzw. skórę wrażliwą,
  • składniki naturalne lepiej nawilżają skórę niż ich syntetyczne odpowiedniki,
  • skuteczniej chronią skórę przed wysuszeniem,
  • są bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz dla dzieci,
  • niektóre surowce roślinne przyspieszają regenerację blizn i oparzeń,
  • niektóre z nich (np. olejek arganowy) pomagają leczyć stany zapalne i choroby skóry.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło