Olejki zapachowe

Jest 152 produktów.

Pokazano 1-12 z 152 pozycji

Aktywne filtry

Olejki zapachowe naszej firmy doskonale nadają się do aromatyzacji pomieszczeń i odświeżania powietrza. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że możesz je wykorzystać zarówno do wypełnienia domu przyjemnym zapachem, jak i w celach relaksacyjnych. Do ich rozpylania w powietrzu doskonale nada się nawilżacz powietrza lub dyfuzor zapachowy.

W naszej ofercie znajdują się olejki wytwarzane z naturalnych oraz syntetycznych składników. Wszystkie artykuły posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz pozytywną ocenę aplikacyjno-użytkową, co oznacza, że produkt może być używany jako kosmetyk bezpieczny dla skóry.

Czym są olejki zapachowe?

Olejki zapachowe często mylone są z olejkami eterycznymi. Warto jednak pamiętać, że te produkty, choć mają podobne właściwości, to jednak różnią się od siebie. Olejki zapachowe, w przeciwieństwie do eterycznych, nie są w 100% naturalne. Są wytwarzane z roślin oraz substancji syntetycznych. W niektórych z nich w ogóle nie stosuje się naturalnych ekstraktów zapachowych. To jednak nie sprawia, że mają gorsze właściwości lub są mniej bezpieczne.

Zastosowanie olejków zapachowych, ze względu na silne oddziaływanie na ludzki węch, ogranicza się głównie do aromatyzowania i odświeżania powietrza. Niektóre z nich posiadają również właściwości odprężające. Olejki zapachowe nie służą jednak celom terapeutycznym oraz leczniczym.

Przykładowe wykorzystanie olejku zapachowego

Jednym ze sposobów na wypełnienie domu przyjemną wonią olejku zapachowego jest rozpylenie go za pomocą kominka zapachowego. Jak to zrobić?

Miseczkę kominka wypełnij wodą i nalej do niej od 5 do 15 kropel olejku. Następnie, pod miską umieść świeczkę, która będzie podgrzewać wodę. Gdy mieszanka oleju i wody zacznie parować, w Twoim domu rozprzestrzeni się cudowny zapach.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło