Czy olejki eteryczne mogą uczulać?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1803
Czy olejki eteryczne mogą uczulać?

Działanie antyseptyczne, przeciwwirusowe, uspokajające, orzeźwiające – olejki eteryczne mają wiele właściwości leczniczych. Czy mogą jednak spowodować uczulenie? Wyjaśniamy w artykule.

Czy naturalne olejki są bezpieczne w użyciu?

Olejki eteryczne to całkowicie naturalne wyciągi z roślin – pozyskuje się je z drzew, krzewów oraz kwiatów. Zastosowanie olejków eterycznych jest szerokie: mogą być bezpiecznie używane miejscowo na skórę, w kąpieli czy do inhalacji. Wykorzystuje się je w aromaterapii, do produkcji kosmetyków i świec zapachowych, podczas masażu czy w dyfuzorach.

Mimo licznych właściwości prozdrowotnych olejki eteryczne mogą uczulać – dokładnie tak samo jak wszystkie inne produkty pochodzenia naturalnego. Należy podkreślić, że jest to kwestia indywidualna. Najpowszechniejsze objawy uczulenia to łagodne zmiany skórne. W wielu przypadkach za wystąpienie alergii odpowiadają terpeny, czyli lotne związki w roślinach. Trzeba dodać, że reakcja alergiczna na jeden konkretny olejek nie oznacza wcale, że nie można używać już żadnych innych. Często osoby uczulone na olejki cytrusowe nie doświadczają przykrych symptomów, kiedy zastosują np. olejek eukaliptusowy.

Gdzie najlepiej kupić olejek eteryczny?

Niekiedy jako olejki eteryczne sprzedawane są olejki zapachowe – tymczasem nie są to wcale produkty w pełni naturalne. Do ich wytwarzania używa się substancji syntetycznych, które znacznie częściej powodują reakcję alergiczną niż naturalne związki roślinne. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uczulenia, warto zdecydować się na zakupy w profesjonalnej hurtowni olejków eterycznych. Produkty w takich sklepach jak nasz przechodzą badania dermatologiczne i laboratoryjne. Stanowi to gwarancję, że olejki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i mogą być stosowane w celach leczniczych.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło