Egzotyczne olejki eteryczne, które warto wypróbować. Przegląd produktów
Egzotyczne olejki eteryczne zdobywają coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych rozwiązań dla poprawy swojego samopoczucia, zdrowia oraz urody. Wykorzystywane są zarówno w aromaterapii, jak i kosmetyce czy medycynie naturalnej.
Olejek z drzewa sandałowego
Olejek sandałowy uzyskiwany jest z drewna drzewa sandałowego (Santalum album), które rośnie głównie w Indiach, Indonezji oraz Australii. Olejki eteryczne z sandałowca posiadają głęboki, ciepły i balsamiczny zapach, który działa kojąco na zmysły. Olejek sandałowy jest powszechnie stosowany w medytacji i praktykach duchowych ze względu na swoje właściwości uspokajające umysł i wspomagające koncentrację. W kosmetyce olejek sandałowy wykorzystywany jest jako składnik regenerujący i przeciwzapalny, szczególnie polecany dla skóry dojrzałej, wrażliwej czy podrażnionej.
Olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) pochodzi z Australii i jest jednym z najbardziej wszechstronnych olejków eterycznych. Znany jest przede wszystkim ze swoich silnych właściwości antybakteryjnych, przeciwwirusowych oraz przeciwgrzybiczych. Stosowany jest zarówno w leczeniu infekcji skórnych, jak i jako środek wspomagający odporność organizmu. W kosmetyce olejek z drzewa herbacianego wykorzystywany jest jako składnik oczyszczający i tonizujący, szczególnie polecany dla skóry tłustej i trądzikowej.
Olejek z kwiatów neroli
Olejek neroli uzyskiwany jest z kwiatów gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium). Charakteryzuje się delikatnym, słodkim i kwiatowym zapachem, który działa relaksująco i poprawia nastrój. Olejek neroli wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu wspomaga regenerację skóry i opóźnia procesy starzenia się. W kosmetyce stosowany jest jako składnik odżywczy, nawilżający oraz ujędrniający, szczególnie polecany dla cery dojrzałej i wrażliwej.
Olejek z paczuli
Olejek z paczuli (Pogostemon cablin) pochodzi z Indonezji i charakteryzuje się intensywnym, ziemistym aromatem. Działa kojąco na układ nerwowy, łagodzi stres oraz pomaga w walce z bezsennością. W kosmetyce olejek z paczuli stosowany jest jako składnik regenerujący, przeciwzapalny oraz przeciwbakteryjny. Jest szczególnie polecany dla skóry problematycznej, podrażnionej oraz dojrzałej.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz