Jak stosować olejki jałowcowe?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 693
Jak stosować olejki jałowcowe?

Olejek jałowcowy to wyjątkowa substancja, która znajduje wielorakie sposoby zastosowań. Znana jet ona nie od dziś, lecz od tysiącleci (korzystano z niej między innymi w starożytnym Egipcie i Indiach). Naturalnie, jak sama nazwa wskazuje, olejek ten pochodzi od szczególnej rośliny, jaką jest jałowiec. Ściśle rzecz biorąc, wydobywa się go z szyszkojagód tego krzewu. Części te są zaś bogate w minerały, węglowodany i związki eteryczne, co przyczynia się do tego, iż olejki jałowcowe mają duży potencjał leczniczy.

Do podstawowych właściwości olejku jałowcowego należy to, iż substancja ta jest przeciwzapalna oraz odkażająca. Rodzi to oczywiście konsekwencje, jeśli chodzi o zastosowanie. Olejek jałowcowy wykorzystuje się zwłaszcza w przypadku problemów ze skórą. Substancja ta pozwala łagodzić różnego rodzaju zmiany powstałe na skórze, takie jak wysypki, trądzik czy egzema.

Pielęgnacja ciała, pranie, odprężająca kąpiel

Żeby jednak olejki jałowcowe sprawdzały się w swojej roli, niezależnie od tego, jaka jest ta ostatnia, trzeba je prawidłowo stosować. Najlepiej jest to robić, rozcieńczając ten środek w innej substancji. Można to robić chociażby w oleju kokosowym czy kremie do twarzy. W takiej formie olejki jałowcowe można nanosić na poszczególne części ciała podczas masażu lub pielęgnacji.

Na to, jaki jest stan naszej skóry, ma jednak wpływ nie tylko sposób jej pielęgnacji, lecz także to, w jakich ubraniach chodzimy na co dzień. Dlatego dobrym sposobem na zapewnienie skórze dodatkowej ochrony jest dodawanie olejku jałowcowego do prania (w postaci nierozcieńczonej). Dzięki temu odzież zyskuje zarówno przyjemny aromat, jak i przyjazne ciału właściwości.

Jeszcze innym sposobem stosowania olejków jałowcowych jest przygotowanie kąpieli z wykorzystaniem tej substancji. Żeby sprawić sobie taką przyjemność, a przy okazji korzyść zdrowotną, wystarczy wlać od pięciu do dziesięciu kropli olejku jałowcowego do ciepłej wody. To prosty sposób na relaksujące spędzenie wolnego czasu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło