Jakie działanie mają olejki sosnowe?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 943
Jakie działanie mają olejki sosnowe?

Olejek eteryczny z sosny ma działanie rozgrzewające. Polecany jest szczególnie dla osób cierpiących na przewlekłe zmęczenie. Wspiera układ krążenia i układ moczowy. Wzmacnia ogólną odporność, wspomaga organizm w trakcie menopauzy. Sprawdź, czemu zawdzięcza swoje niezwykłe właściwości olejek sosnowy. 

Sosna jest rośliną bogatą w lecznice substancje o szerokim spektrum działania. Pozyskuje się z niej dwa rodzaje olejków eterycznych: sosnowy i terpentynowy. Olejek terpentynowy, chociaż dawniej używany był w medycynie, dzisiaj stosuje się głównie jako rozpuszczalnik i środek do usuwania plam. Natomiast olejek sosnowy to substancja popularna stosowana głównie do kąpieli, masażu oraz inhalacji. Wykorzystywana jest również często przy produkcji kosmetyków i środków do odświeżania powietrza.

Wśród jej podstawowych właściwości wymienia się: 
    • przeciwbakteryjne; 
    • przeciwgrzybicze; 
    • przeciw insektom; 
    • poprawiające oddychanie; 
    • rozszerzające naczynia krwionośne; 
    • rozgrzewające; 
    • odprężające i ułatwiające zasypianie. 

Kąpiel z dodatkiem olejku sosnowego działa mocno rozgrzewająco, dlatego zalecana jest przy dużych mrozach, wychłodzeniu ciała, przeziębieniu. Podobne działanie ma masaż przy użyciu olejku eterycznego. Dodatkowo łagodzi on bóle mięśni i stawów. Jest więc doskonały dla osób pracujących fizycznie. Inhalacje z dodatkiem olejku sosnowego świetnie działają przy chorobach górnych dróg oddechowych oraz problemach z zatokami. Nie powinny ich stosować osoby chore na astmę, gruźlicę i osoby z poważnymi chorobami układu krążenia. 

Jak przygotować zabiegi z olejkiem sosnowym? 

Aby przygotować rozgrzewającą kąpiel, olejek sosnowy należy dodać bezpośrednio pod strumień wody lejącej się do wanny, unikając bezpośredniego kontaktu olejku ze skórą. Jeśli chcesz wykonać masaż, do olejku do masażu dodaj kilka kropli olejku sosnowego. Do przygotowania inhalacji wystarczy miska z gorąca wodą, do której należy dodać kilka kropli olejku sosnowego oraz ręcznik, którym nakryjesz głowę w czasie inhalacji. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło