Jakie właściwości ma lawenda oprócz pięknego zapachu?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 767
Jakie właściwości ma lawenda oprócz pięknego zapachu?

Lawenda to piękna, dekoracyjna roślina o charakterystycznym zapachu, który odświeży każde pomieszczenie. Warto jednak wiedzieć, że olejek eteryczny, przygotowany na jej bazie, będzie miał również szereg innych, pozytywnych właściwości. Sprawdź, jakich.

Szerokie zastosowanie olejku eterycznego z lawendy

Olejek eteryczny z lawendy może być bardzo szeroko stosowany. Przyniesie ulgę w infekcjach górnych dróg oddechowych i płuc. Podziała uspokajająco w przypadku nerwicy, pomoże zasnąć i uśmierzy nerwobóle. Wpływa pozytywnie na kondycję skóry, zwalczając trądzik, łuszczycę oraz zakażenia grzybicze. Warto zaopatrzyć się w olejek eteryczny również w stanach wzmożonego wysiłku umysłowego, gdyż pomaga on szybciej się skupić i sprzyja koncentracji. Zapach lawendy relaksuje i uspokaja oraz obniża ciśnienie krwi, odprężając cały organizm.

Lawenda to jednak nie tylko olejki eteryczne. Z nektaru jej kwiatów produkuje się wysokiej jakości miód lawendowy, stosuje się ją również jako przyprawę. Ususzone kwiaty lawendy umieszczone w słoiku z cukrem na kilka tygodni doprowadzą do powstania cukru o zapachu lawendy: doskonałego dodatku do ciast i kremów. Lawendę stosuje się również przeciwko molom odzieżowym.

Jak używać olejku eterycznego z lawendy?

Oferowane przez nas olejki eteryczne z lawendy mogą być aplikowane na różne sposoby. Jednym z nich jest aplikacja miejscowa. Dodaj kilka kropli olejku z lawendy do oleju kokosowego lub migdałowego, a następnie wetrzyj go w skórę, aby cieszyć się jego pozytywnymi właściwościami. Marzy ci się odprężająca, relaksująca kąpiel? Puść ulubioną, spokojną muzykę i dodaj do wanny kilka kropli olejku. Jeśli natomiast chcesz delektować się zapachem lawendy, unoszący się w całym mieszkaniu, umieść olejek w dyfuzorze.

Wlej kilka kropel olejku do szklanej butelki z rozpylaczem i napełnij ją wodą, aby móc cieszyć się „lawendą w sprayu”. Jeśli natomiast zależy ci na leczniczych właściwościach lawendy, zafunduj sobie inhalację, wdychając olejek w regularnych odstępach czasu bezpośrednio z butelki. Możesz także spryskać nim chusteczkę lub rozetrzeć w dłoniach i wąchać.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło