Które olejki są najczęściej fałszowane i jak je rozpoznać?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 2481
Które olejki są najczęściej fałszowane i jak je rozpoznać?

Jeśli olejek nie wykazuje spodziewanych właściwości, warto sprawdzić, czy nie kupiło się sfałszowanego produktu. Olejki eteryczne niestety często są podrabiane. Jak rozpoznać te prawdziwe? Podpowiadamy w artykule.

Na czym polega fałszowanie olejków eterycznych?

Olejki eteryczne to w 100% naturalne wyciągi z roślin, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane w celach leczniczych i terapeutycznych. Fałszowanie olejków odbywa się na różne sposoby, ale efekt zawsze jest podobny – jakość olejku znacząco się obniża, więc przestaje on wykazywać swoje właściwości.

Jedną z metod podrabiania olejków jest rozcieńczanie przez dodanie alkoholu lub tańszych olejków o zbliżonym zapachu. Ponadto olejki często są reklamowane jako eteryczne, podczas gdy w procesie produkcyjnym nie wykorzystano żadnych naturalnych substancji – zamiast tego wytworzono je w całości ze składników syntetycznych. Sprawdzają się one doskonale np. jako olejki do odświeżaczy powietrza, ale już nie do inhalacji.

Co sprawdzać podczas zakupu olejków?

Do najczęściej fałszowanych można zaliczyć olejek:

  • różany,
  • herbaciany,
  • anyżowy,
  • lawendowy,
  • z melisy,
  • z werbeny,
  • z cynamonowca,
  • z drzewa sandałowego.

Jeśli więc przymierzasz się do zakupu któregoś z powyższych, zachowaj szczególną czujność. Postaw na profesjonalne hurtownie, takie jak nasza firma. Na potwierdzenie prawidłowego składu olejku możemy pokazać wymagane certyfikaty. Unikaj za to sklepów, w których olejki są tylko dodatkiem do właściwego asortymentu.

Wybieraj tylko produkty z napisem „olejek naturalny”. Zwróć uwagę, czy na etykiecie nie brakuje nazwy rośliny, z jakiej pozyskano olejek, a także daty produkcji i terminu ważności. Prawdziwe olejki eteryczne są też sprzedawane wyłącznie w ciemnych buteleczkach, gdyż pod wpływem światła tracą swoje właściwości.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło