Na co zwracać uwagę, kupując olejek?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 301
Na co zwracać uwagę, kupując olejek?

Piękny zapach, a także właściwości lecznicze olejków sprawiają, że są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale i domowym zaciszu. Jak jednak rozpoznać produkt wysokiej jakości i wybrać olejek, który będzie bezpieczny dla naszego zdrowia? Przygotowaliśmy kilka porad.

Czym różni się olejek eteryczny od zapachowego?

Przymierzając się do zakupu, przede wszystkim zastanów się, czy potrzebujesz olejku eterycznego czy zapachowego. Pierwszy z nich jest całkowicie naturalny – drugi wytwarza się natomiast zarówno z roślin, jak i substancji syntetycznych. W związku z tym olejków zapachowych, w przeciwieństwie do eterycznych, nie stosuje się w celach leczniczych i terapeutycznych. Zamiast tego sprawdzają się doskonale do odświeżania i aromatyzowania powietrza.

Jeśli więc potrzebujesz olejków do produkcji świec czy kosmetyków, by nadać im piękny aromat, wybierz te zapachowe. Szukasz wyciągów roślinnych do złagodzenia objawów schorzeń oddechowych i dermatologicznych – postaw na naturalne olejki eteryczne.

Co jeszcze sprawdzić przy zakupie olejku?

Wybierając olejek, upewnij się, że został wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi normami. Profesjonalne hurtownie naturalnych olejków, takie jak nasza firma, rozprowadzają produkty przebadane dermatologicznie i laboratoryjnie – na potwierdzenie są w stanie przedstawić wymagane karty bezpieczeństwa, certyfikaty i specyfikację techniczną produktu.

Kupując olejki, unikaj sklepów, w których stanowią one jedynie dodatek do stałego asortymentu. Zamiast tego postaw na firmy, dla których sprzedaż olejków to główny obszar działalności.

Zwróć także uwagę na opakowanie olejku. Naturalny wyciąg zapachowy powinien być przechowywany w ciemnych buteleczkach, ponieważ ekspozycja na światło skutkuje utratą jego właściwości.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło