Olejek z bergamotki - sprawdź zastosowanie

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1528
Olejek z bergamotki  - sprawdź zastosowanie

Olej z bergamotki jest niezwykle aromatyczny, a jego charakterystyczny, cytrusowy zapach ma ogromne zastosowanie aromaterapeutyczne. Dzięki swoim właściwościom olej ten działa pielęgnacyjne, ale także leczniczo, wspierając przede wszystkim funkcjonowanie układu pokarmowego.

Działanie lecznicze

Olej z bergamotki nie tylko łagodzi napięcia nerwowe, rozluźniając i odprężając, ale przede wszystkim wpływa łagodząco na mdłości i ułatwia trawienie, wspierając funkcjonowanie wątroby. Ma wpływ na wydzielanie soków trawiennych, ale także niektórych hormonów. Olej z bergamotki ma również działanie przeciwgrzybiczne, bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze, dzięki czemu wspomaga zwalczenie infekcji i działa dezodorująco. Doskonale łagodzi on napięcia i oddziałuje korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego, dlatego znajduje także zastosowanie w łagodzeniu bólu.

Pielęgnacja skóry

Olej z bergamotki ma działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze, dlatego jest znakomitym produktem do pielęgnacji skóry. Działa na nią kojąco, łagodząco i przeciwzapalnie. Może być stosowany do skóry wymagającej szczególnej pielęgnacji, takiej jak skóra trądzikowa. Olej z bergamoty dezynfekuje ją i odżywia, ale także łagodzi podrażnienia i ułatwia jej regenerację. Może być stosowany do mycia twarzy, w połączeniu z wodą, stanowiąc doskonały produkt do demakijażu i codziennego oczyszczania skóry. Olej z bergamotki może służyć także nawilżająco i odżywiająco na skórę, jednak warto pamiętać, by łączyć go z innym nośnikiem, na przykład olejem kokosowym.

Pielęgnacja włosów

Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze, olej z bergamotki nadaje się do pielęgnacji skóry głowy, łagodząc jej podrażnienia. Jest także dobrym sposobem na zmiękczenie włosów, ale także zmniejsza ich elektryzowanie się. Jak stosować olej z bergamotki do włosów? Najlepszym sposobem na uzyskanie optymalnych efektów z jego użyciem jest zabieg olejowania. Polega on na aplikacji oleju na umyte i mokre włosy, a następnie zawinięcie ich w ręcznik na około 30 minut. Po tym czasie należy włosy umyć łagodnym szamponem. Taki zabieg można stosować raz w tygodniu, używając różnych rodzajów olejów, w zależności od potrzeb włosów.

Aromaterapia

Wdychanie olejków eterycznych jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie oczekiwanych efektów leczniczych, z użyciem oleju z bergamoty. Można w tym celu stosować specjalne kominki do aromaterapii, ale także dodawać olejek do kąpieli, co jednocześnie wyzwoli działanie lecznicze oraz pielęgnacyjne – w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Takie podwójne działanie odpręża i koi, ale także pozwala na uzyskanie optymalnych efektów działania olejku z bergamotki. Dobrym sposobem jest też stosowanie dyfuzorów, które w optymalny sposób rozpylają olejki eteryczne, zapewniając piękny zapach w całym pomieszczeniu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło