Olejek z mięty nie tylko na trawienie

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1195
Olejek z mięty nie tylko na trawienie

Jednym z olejków, które cieszą się największym zainteresowaniem z uwagi na szereg właściwości leczniczych, jest olejek miętowy. Jego właściwości wynikają przede wszystkim z tego, że w jego składzie możemy znaleźć kwasy organiczne, flawonoidy, olejki lotne czy garbniki. Po olejek z mięty najczęściej sięgają osoby, które mają problemy z trawieniem, ponieważ produkt skutecznie pomaga w radzeniu sobie z tym problemem. W dzisiejszym wpisie omówimy, jakie są jego inne właściwości i dlaczego jeszcze warto mieć olejek miętowy w swoim domu.

Jakimi właściwościami medycznymi wyróżnia się olejek miętowy?

Osobom, które sięgają po miętowe olejki eteryczne, zwykle kierują się przede wszystkim tym, że produkt może ukoić rozmaite dolegliwości. Rzeczywiście produkt jest wykorzystywany przede wszystkim w medycynie. Olejek jest pomocny między innymi przy wspomnianych problemach z trawieniem, a do tego świetnie sobie radzi w łagodzeniu innych dolegliwości układu pokarmowego, na przykład w leczeniu zespołu jelita wrażliwego.

Dzięki temu, że podstawowym składnikiem olejku miętowego jest mentol, produkt ma również właściwości przeciwbólowe. W związku z tym można go stosować w przypadku pojawiających się bólów mięśni, stawów czy głowy. Co więcej, olejek znajduje się też w wielu lekach, które są stosowane między innymi przez osoby cierpiące na problemy z rwą kulszową czy trądzikiem.

Kiedy jeszcze olejek z mięty może okazać się pomocny?

Kolejną właściwością mentolu jest działanie antyseptyczne. W związku z tym olejek z mięty może być wykorzystywany również do dezynfekowania i chłodzenia skóry. Dzięki niewielkiej ilości produktu rozcieńczonego z wodą i nałożonego na skórę, pootwierane pory zostają oczyszczone oraz zamknięte. Nie sposób nie wspomnieć też o kłopotliwych problemach z nieświeżym oddechem. W tym przypadku warto dodać kilka kropelek preparatu do płynu do płukania jamy ustnej. Właściwością, z którą wiele osób ceni olejek miętowy, jest ta, że pomaga zredukować stres oraz wspomaga koncentrację. Oprócz tego jest często stosowany w aromaterapii, ponieważ skutecznie leczy katar i oczyszcza zatoki.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło