Olejek z szałwii na łagodzenie depresji i trudności z oddychaniem
Szałwia to popularne zioło, znane ze swoich silnych właściwości odkażających. Często stosowane w preparatach do płukania zębów i gardła. Używane też często w postaci naparów. Czy wiesz, jakie właściwości ma olejek z szałwii?
Dostępny na rynku olejek z szałwii produkowany jest z szałwii lekarskiej. Jest to roślina znana od wieków ze swoich licznych właściwości leczniczych. Pomagała zwalczać infekcje, leczyć kaszel, podrażnienia gardła i dziąseł. Ujędrniała cerę, poprawiała kondycję włosów. Była także ziołem często dodawanym do różnego rodzaju potraw, wzbogaca ich smak w charakterystyczny ziołowy aromat. Legendy głoszą, że szałwii używano w obrzędach magicznych do odpędzania złych duchów.
Olejek wytwarzany z szałwii ma wyraźny, ziołowy aromat oraz bardzo silne właściwości lecznicze. W jego składzie znajdują się m.in.: kamfora, linanol, limonen, karoten, witaminy i minerały. Olejek eteryczny najczęściej używa się go do inhalacji, aromaterapii i masażu. Nadaje się do stosowania samodzielnie lub w połączeniu z innymi olejkami. Świetnie komponuje się z olejkiem rozmarynowym, geraniowym, miętowym i wieloma innymi.
Jakie właściwości lecznicze ma olejek z szałwii?
Olejek eteryczny z szałwii jest ceniony jako naturalny środek leczniczy. Ma wiele niezwykłych właściwości. Oprócz działania antyseptycznego znany jest także jako środek przeciwzapalny, rozgrzewający, wykrztuśny, regenerujący i ściągający skórę, przeciwbólowy, antydepresyjny, przeciwłupieżowy, przeciwłojotokowy, regulujący cykl menstruacyjny.
Masaże z dodatkiem olejku szałwiowego usuwają zmęczenie, zmniejszają ból mięśni i stawów, poprawiają samopoczucie. W postaci inhalacji olejek pozwala zwalczyć infekcje dróg oddechowych i pomaga w problemach z oddychaniem, szczególnie jeśli połączy się go z innym olejkiem o podobnym działaniu, na przykład sosnowym. Olejek eteryczny z szałwii dodany do kąpieli lub do kosmetyków poprawia kondycję cery i włosów. Wspiera walkę z łupieżem, łojotokiem i różnego rodzaju infekcjami skóry.
Komentarze
Bez komentarza w tej chwili!
Zostaw swój komentarz