Uspokajająca moc melisy

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 961
Uspokajająca moc melisy

Zioła od pokoleń stosowane są w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości, czy też stosowane jako składnik receptur na maści, kremy do stosowania na ciało i twarz czy to w celu usunięcia zmian chorobowych, czy poprawy kondycji skóry. Dzisiejszy wpis chcielibyśmy poświęcić królowej wśród ziół — melisie. Zobaczmy zatem, jakie właściwości ona wykazuje, kiedy warto i w jaki sposób używać melisy?

Melisa lekarska — poznajmy jej właściwości lecznicze

Jedną z głównych korzyści stosowania melisy jej zbawienny wpływ na układ nerwowy człowiek. Melisa to przede wszystkim środek uspokajający, którego skuteczność znana jest od wieków. Szklaneczka herbatki z melisy przed wieczorem to dla wielu sposobem na przespanie nocy przed stresującym sprawdzianem, ważnym spotkaniem. Nie tylko ułatwia zasypianie, ale także łagodzi bóle głowy, uspokaja żołądek, jelita, a także, o czym nie często się mówi, może pomóc w obniżeniu cholesterolu.

Poza łagodzeniem stresu ma działanie napotnie, łagodzi negatywny nastrój i poprawia koncentrację, zdolność logicznego myślenia. W postaci olejku eterycznego w aromaterapii ma łagodne działanie antydepresyjnie, a stosowany zewnętrznie pomaga w chorobach reumatycznych i bólu migrenowym.

Jak działa melisa na układ nerwowy?

Ekstrakt z melisy ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, a także antyoksydacyjne (zwalcza wolne rodniki). Dzięki zwiększaniu we krwi ilości glutationu skutecznie pomaga w leczeniu stresu oksydacyjnego. Regularnie przyjmowany pomaga zachować bilans psychiczny, spowodowany długotrwałym stresem. Nie można zapominać, że melisa chroni przed chorobami metabolicznymi, na które narażeni jesteśmy w wyniku zmian środowiska i niezdrowego stylu życia. Ma też również działanie zapobiegające rozwojowi nowotworów i jest zalecana osobom zmagającym się z tą ciężką chorobą. Jako herbatka ma pyszny orzeźwiający smak, świetnie komponuje się z innymi owocami i miodem. Warto spróbować połączenia melisy z takimi owocami, jak cytryna czy malina.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło