Czym jest aromaterapia?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 156
Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia to jeden z dawnych sposobów leczenia, który wykorzystuje moc naturalnych olejków eterycznych. Dzięki swoim właściwościom relaksującym, regenerującym, a także leczniczym, jest coraz częściej wykorzystywana jako alternatywna metoda poprawy zdrowia i samopoczucia. 

Olejki eteryczne – fundament aromaterapii

Podstawą aromaterapii są olejki eteryczne, które są skoncentrowanymi ekstraktami pozyskiwanymi z różnych części roślin, takich jak kwiaty, liście, kora czy korzenie. Ich produkcja odbywa się przeważnie poprzez destylację parową lub tłoczenie na zimno. Olejki eteryczne posiadają różnorodne właściwości terapeutyczne, które wynikają z obecności w nich licznych aktywnych substancji chemicznych.

Metody stosowania aromaterapii

Aromaterapia może być stosowana na różne sposoby. Najbardziej popularnym z nich jest inhalacja olejków eterycznych. Można to zrobić za pomocą specjalnych dyfuzorów, kominków oraz lamp aromaterapeutycznych, które rozpraszają zapach w pomieszczeniu. Inną metodą jest bezpośrednia aplikacja olejków na skórę – np. poprzez masaż czy kąpiele. Ważne jest jednak, aby pamiętać o rozcieńczeniu olejków w bezpiecznej proporcji z olejem bazowym, gdyż mogą one działać drażniąco na skórę.

Działanie aromaterapii na organizm

Aromaterapia wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie na kilka sposobów. Przede wszystkim, wdychane olejki eteryczne oddziałują na układ oddechowy i krwionośny, co prowadzi do usprawnienia funkcji tych układów. Działanie olejków eterycznych na układ nerwowy pomaga w redukcji stresu i napięcia, poprawiając jednocześnie koncentrację i nastrój.

Olejki eteryczne są także wykorzystywane w terapiach przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy ułatwiających trawienie. Niekiedy stosuje się je również jako środki pomocnicze w leczeniu infekcji, chorób skóry czy problemów związanych z układem moczowo-płciowym.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło