Dolegliwości jelitowe – jaki olejek będzie pomocny?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 5758
Dolegliwości jelitowe – jaki olejek będzie pomocny?

Nie wszyscy wiedzą, że olejki eteryczne zawierają w swoim składzie nawet do kilkuset różnych związków o dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Większość ludzi kojarzy je tylko z aromaterapią. Tymczasem olejków eterycznych można używać miejscowo na skórę, w formie kompresów, dodając ich do kąpieli, czy też olejku do masażu.  W ten sposób zdrowe związki z olejku przedostają się do krwiobiegu, a co za tym idzie – wspierają cały organizm. Korzystanie z olejków szczególnie zaleca się osobom, które borykają się z dolegliwościami jelitowymi. Jaki typ olejku ma w tym wypadku największe właściwości terapeutyczne? Sprawdźmy!

Na co pomagają olejki?

Najważniejszą informacją jest niewątpliwie to, że olejki eteryczne są skuteczne w przypadku wielu różnych przypadłości jelitowych. Pomagają leczyć zaparcia, uciążliwe wzdęcia i gazy, a także zespół jelita drażliwego. Poniżej przedstawiamy listę olejków najbardziej skutecznych przy problemach jelitowych.

Olejek z mięty pieprzowej + olejek z kminku

Te dwa olejki eteryczne są szczególnie zalecane dla osób, które cierpią z powodu zespołu jelita drażliwego (IBS). Substancje zawarte w tych olejkach łagodzą bóle i skurcze brzucha. Wystarczy po kilka kropel obu olejków dodanych np. do balsamu do ciała i delikatny masaż bolącego miejsca. Równie skuteczne w tym przypadku jest zestawienie olejku z mięty pieprzowej z olejkiem z goździka. Mieszanki tej można używać też przy niestrawności.

Olejek z rozmarynu

Olejek z rozmarynu jest niezastąpiony, jeśli chodzi o łagodzenie wzdęć i skurczów żołądka. Tego olejku najefektywniej używa się na ciepłym kompresie – wystarczy kilka kropel. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by przy jego pomocy wykonać masaż bolącego brzucha.

Olejek z kopru włoskiego

Olejek z kopru włoskiego sprawdzi się przy wzdęciach, problemach z trawieniem, a także… jako pomoc przy odchudzaniu. Olejek dodaje się np. do olejku do masażu, po czym mieszanką masuje brzuch. Należy zacząć od najbardziej bolącego miejsca, po czym zataczać coraz większe kręgi.

Olejek z rumianku

Olejku z rumianku można używać w formie kompresów, jak i do masażu brzucha. Poprawia on ruchy perystaltyczne jelit i niweluje wzdęcia. Ma on właściwości przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie. Pomaga na ból brzucha nie tylko w przypadku dolegliwości jelitowych, ale też w trakcie bolesnych miesiączek. Olejek z rumianku często łączy się z olejkiem lawendowym, który dodatkowo relaksuje.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło