Jak zrobić domowy płyn antybakteryjny?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1391
Jak zrobić domowy płyn antybakteryjny?

Pomimo wprowadzania surowych restrykcji, epidemia COVID-19 wciąż nie odpuszcza. Dlatego warto zwłaszcza teraz zadbać o higienę rąk, co pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia się koronowirusem, który przenosi się głównie drogą kontaktową. Zamiast jednak używać drogich i szkodliwych dla skóry preparatów, produkowanych na bazie sztucznych substancji, stwórz swój skuteczny domowy płyn antybakteryjny. Sprawdź, jakich składników użyć.

Co jest głównym składnikiem domowych płynów antybakteryjnych?

Głównym składnikiem domowych żeli antybakteryjnych są oferowane przez nas naturalne olejki eteryczne, pozyskiwane z roślin. Działają przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, odkażająco i przeciwgrzybicznie, a także antyseptycznie. Do stworzenia antybakteryjnego, domowego płynu najlepiej nadadzą się olejki:

- z drzewa herbacianego,
- eukaliptusowe,
- kamforowe,
- tymiankowe,
- rozmarynowe,
- cytrynowe.

Domowy płyn antybakteryjny, przygotowany na ich bazie, nie tylko idealnie odkazi skórę dłoni, lecz również może posłużyć do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni, na przykład klamek, kontaktów czy urządzeń metalowych. Olejki eteryczne warto również dodawać do prania i w ten sposób odkażać ubrania. Dezynfekowanie stroju także bowiem uchroni nas przez zarażaniem się koronawirusem, który ma zdolność do przeżywania na włóknach naturalnych i syntetycznych.

Jak sporządzić domowy płyn antybakteryjny?

Receptura domowego płynu antybakteryjnego nie jest skomplikowana. Wystarczy dwadzieścia kropel olejku z drzewa herbacianego, do których należy dodać żel aloesowy, żel z żyworódki lub inny preparat, mający właściwości nawilżające. Następnie tak przygotowaną miksturę wymieszaj z olejkiem eukaliptusowym, kamforowym, tymiankowym, rozmarynowym lub cytrynowym. Na końcu dodaj cztery łyżki alkoholu o mocy 62% oraz witaminy A+E, które ochronią dłonie przed wysuszaniem. Płyn wlej do dużej butelki, z której będziesz mogła przelewać go do mniejszych buteleczek, które z łatwością zmieszczą się w torebce. Niewielką ilość żelu antybakteryjnego warto bowiem mieć zawsze przy sobie, aby móc zdezynfekować od razu po wyjściu ze sklepu.

Oferowane przez nas naturalne olejki eteryczne, oprócz właściwości antybakteryjnych, mają także szereg właściwości zdrowotnych. Doskonałym przykładem jest olejek lawendowy, który pomoże zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych i płuc, a także wpłynie korzystnie na kondycję skóry. Olejek eteryczny z sosny z kolei ulży w stanach przemęczenia fizycznego i psychicznego, zwiększy odporność organizmu oraz poprawi pracę układu krążenia.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło