Jaki olejek wybrać dla pobudzenia i poprawy koncentracji?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 2000
Jaki olejek wybrać dla pobudzenia i poprawy koncentracji?

Olejki eteryczne to olejki, pozyskiwane z naturalnych surowców: roślin, owoców oraz ziół. Mają szereg właściwości zdrowotnych, leczniczych, antyseptycznych i wspomagających naturalną odporność oraz witalność. Na początku roku szkolnego, a także u progu roku akademickiego warto jednak zwrócić uwagę na olejki, które poprawią koncentrację i pobudzą twój umysł do wzmożonego wysiłku. Sprawdź, w jakie substancje się zaopatrzyć, by mieć lepszą pamięć oraz lepiej przyswajać wiedzę. Jak używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne, które pobudzą umysł i poprawią koncentrację

Do olejków, które szczególnie zalecamy w okresie intensywnego wysiłku należą:

- olejek eteryczny z cytryny,

- olejek eteryczny z lawendy,

- olejek eteryczny z mięty pieprzowej,

- olejek eteryczny z szałwii,

- olejek eteryczny z rozmarynu.

Olejek eteryczny z cytryny, regulując poziom dopaminy oraz serotoniny w mózgu, wyostrza umysł i redukuje stres, co przekłada się na lepszą koncentrację oraz naukę. Polepsza także nastrój, przez co przyswajanie wiedzy staje się przyjemniejsze. Olejek z lawendy z kolei nie tylko pomaga szybciej się skupić, lecz również relaksuje i uspokaja oraz obniża ciśnienie krwi, przez co stajemy się mniej nerwowi. W stanach, wymagających lepszego skupienia polecamy stosowanie również olejek z mięty pieprzowej, który szczególnie mocno wpływa na zdolność zapamiętywania.

W naszej ofercie znajdziecie także olejek eteryczny z szałwii, pomocny w leczeniu depresji oraz chronicznego stresu i lęku. Dowodem jego skuteczności w poprawianiu kondycji umysłowej jest fakt, iż w trakcie prowadzonych badań klinicznych, zdołał poprawić pamięć i funkcje poznawcze u osób, cierpiących na chorobę Alzheimera. Na końcu warto wspomnieć o olejku z rozmarynu. Pomaga opanować stres i uspokoić umysł, dzięki czemu łatwiej będzie nam się skoncentrować na postawionych przed nami zadaniach.

Jak stosować olejki eteryczne?

Oferowane przez nas naturalne olejki eteryczne aplikuje się na kilka sposobów. Można nakładać je miejscowo, dodając trzy krople do oleju kokosowego lub migdałowego, a następnie wcierając w skórę. Olejki eteryczne można dodawać także do kąpieli lub umieszczać w dyfuzorze. Z olejków eterycznych łatwo także zrobisz spray na domowe potrzeby. Wystarczy wlać kilka kropli olejku do szklanej butelki z rozpylaczem, a następnie butelkę napełnić wodą. Najlepsze efekty da jednak bezpośrednia inhalacja. Olejki powinno się wdychać w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia bezpośrednio z butelki. Można także spryskać nimi chusteczkę lub rozetrzeć w dłoniach i wąchać.

Warto na koniec wspomnieć, że olejek lawendowy jest także stosowany przy infekcjach górnych dróg oddechowych i płuc. Wpływa korzystnie na kondycję skóry, zwalcza trądzik, łuszczycę oraz zakażenia grzybicze. Zachęcamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty różnego rodzaju olejków eterycznych.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło