Jakich olejków eterycznych dodać do płynu odkażającego?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1233
Jakich olejków eterycznych dodać do płynu odkażającego?

W związku z panującą epidemią COVID-19 pranie ubrań stało się konieczne po ich każdym użyciu na zewnątrz. Ponieważ wirus jest w stanie utrzymywać się przez określony czas na powierzchni materiału, warto dodawać do proszku płynu odkażającego domowej roboty, składającego się między innymi z olejków eterycznych. Sprawdź w naszym wpisie, jak go przyrządzić i jakie są jego zastosowania. Gdzie jeszcze wykorzystuje się olejki eteryczne?

Olejki eteryczne, które warto dodać do płynu odkażającego

Olejki eteryczne nie wysuszają skóry, a także są bogate w substancje antyseptyczne i w substancje działające przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, odkażająco oraz przeciwgrzybicznie. Z tego powodu warto je stosować nie tylko jako dodatek do płynu odkażającego do ubrań. Można nimi także odkażać ręce, a także wszelkiego rodzaju często używane powierzchnie, takie jak klamki, kontakty i urządzenia metalowe. Najmocniejsze działanie antywirusowe i dezynfekujące wykazują:

  • olejki z drzewa herbacianego,
  • olejki eukaliptusowe,
  • olejki kamforowe,
  • olejki tymiankowe,
  • olejki rozmarynowe,
  • olejki cytrynowe
  • olejki lawendowe.

Aby sporządzić płyn odkażający dodaj do dwudziestu kropel olejku z drzewa herbacianego żel aloesowy, żel z żyworódki lub inny żel nawilżający. Następnie roztwór wymieszaj z kilkoma kropelkami jednego z wymienionych wyżej naturalnych olejków eterycznych, dodając jednocześnie cztery łyżki alkoholu o mocy 62% oraz witaminy A+E.

Gdzie jeszcze stosuje się olejki eteryczne?

Ze względu na swoje właściwości, olejki eteryczne są również szeroko stosowane w medycynie. Dostępny w naszej ofercie olejek lawendowy stosowany jest w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych oraz płuc, a także terapii nerwic, bezsenności i nerwobóli. Zwalcza trądzik, łuszczycę oraz zakażenia grzybicze. W naszej ofercie posiadamy także olejek eteryczny z sosny, wykazujący działanie rozgrzewające oraz regenerujące: zwalcza stany przemęczenia, fizycznego i psychicznego, wspomaga leczenie infekcji pęcherza oraz kamienicy nerkowej. Zalecany jest we stanach obniżonej odporności organizmu, chorobach układu krążenia oraz w okresie menopauzy. W naszej ofercie znajdują się również naturalne olejki eteryczne z anyżu, cedru, cynamonu, aloesu, bergamotki i cytryny.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło