Jakie olejki eteryczne skutecznie poprawią nastrój?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 219
Jakie olejki eteryczne skutecznie poprawią nastrój?

Olejki eteryczne od wieków wykorzystywane są w celach leczniczych, kosmetycznych i aromaterapeutycznych. Dzięki swoim naturalnym właściwościom mogą one wpływać na poprawę samopoczucia, zmniejszenie stresu oraz pozytywnie oddziaływać na nastrój. 

Olejek lawendowy

Jeden z najbardziej popularnych olejków eterycznych, lawenda, posiada szerokie spektrum działania. Działa uspokajająco, relaksująco i przeciwlękowo, dzięki czemu może być stosowany w przypadku problemów ze snem, nerwic czy zaburzeń lękowych. Wdychanie zapachu olejku lawendowego pomaga również w redukcji napięcia mięśniowego oraz obniżeniu ciśnienia krwi.

Olejek z bergamotki

Olejek ten otrzymywany jest ze skórki owoców bergamotki. Jego świeży, cytrusowy zapach sprawia, że jest chętnie stosowany jako dodatek do perfum czy kosmetyków. W aromaterapii olejek z bergamotki wykorzystywany jest przede wszystkim ze względu na swoje działanie antydepresyjne i uspokajające. Pomaga w walce z negatywnymi emocjami, takimi jak smutek, złość czy frustracja, a także wspomaga koncentrację i poprawia nastrój.

Olejek ylang ylang

Egzotyczny olejek ylang ylang pozyskiwany jest z kwiatów drzewa Cananga odorata. Jego słodki, kwiatowy zapach działa kojąco na nerwy i pomaga wyciszyć umysł. Olejek ten ma również działanie afrodyzjakalne, co sprawia, że może wpływać na poprawę relacji międzyludzkich i zwiększenie poczucia bliskości z partnerem. Warto stosować go w sytuacjach stresowych, gdy potrzebujemy odprężenia i relaksu.

Olejek z drzewa różanego

Drzewo różane (Aniba rosaeodora) to źródło olejku eterycznego o wyjątkowo przyjemnym, słodkim zapachu. Działa on kojąco na układ nerwowy, łagodzi stres i napięcie emocjonalne. Pomaga również w walce z bezsennością oraz przyczynia się do poprawy samopoczucia. Jego właściwości antydepresyjne sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w terapii osób cierpiących na depresję.

Aby skutecznie wykorzystać właściwości olejków eterycznych, warto poznać różne metody ich stosowania. Możemy je wdychać bezpośrednio z buteleczki, rozpylać w pomieszczeniu za pomocą dyfuzora czy kominka aromaterapeutycznego, a także dodawać do kąpieli czy masażu. 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło