Jakie olejki sprawdzą się na zmniejszenie stresu?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 358
Jakie olejki sprawdzą się na zmniejszenie stresu?

Jednym ze sposobów na walkę ze stresem jest stosowanie olejków eterycznych. Używane w aromaterapii poprawiają samopoczucie i pomagają się rozluźnić. Które olejki wybrać, by pozbyć się napięcia i zrelaksować po ciężkim dniu? Podpowiadamy w artykule.

Właściwości relaksacyjne olejków eterycznych

Olejki eteryczne, w przeciwieństwie do zapachowych, wykazują silne właściwości lecznicze i terapeutyczne. Wykorzystuje się je w łagodzeniu stanów zapalnych skóry, walce z infekcjami górnych dróg oddechowych czy dolegliwościami bólowymi. Jakby tego było mało, olejki eteryczne działają też relaksacyjnie – wpływają bowiem bezpośrednio na receptory nerwowe i układ limbiczny mózgu.

Na zmniejszenie stresu polecamy zwłaszcza olejek eteryczny różany. Przywraca spokój, skutecznie obniża napięcie i dodaje pewności siebie. W przypadku stanów lękowych doskonale sprawdza się olejek waniliowy. Można sięgnąć również po:

  • olejek geraniowy – łagodzi negatywne emocje, poprawia nastrój,
  • olejek cytrynowy – zmniejsza uczucie zmęczenia i odpręża,
  • olejek jaśminowy – ma działanie uspokajające,
  • olejek rumiankowy – skutecznie wycisza i łagodzi stany nerwowe.

Jaki olejek wybrać w przypadku bezsenności?

Podwyższony poziom stresu często wywołuje bezsenność. Także i w walce z tym problemem pomocne okazują się olejki eteryczne. Szczególnie godny uwagi jest olejek lawendowy – wyróżnia się natychmiastowym działaniem. Stosuje się go też w przypadku lekkich stanów depresyjnych. Redukuje stres i ułatwia zaśnięcie. Podobnie działa olejek z melisy, który obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Szukając olejków eterycznych zmniejszających stres, pamiętaj, by kierować się nie tylko ich właściwościami, ale także zapachem. Musi być zgodny z Twoimi upodobaniami. W przeciwnym wypadku nie przyniesie ulgi, a może nawet zwiększyć poziom stresu.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło