Olejki eteryczne, a olejki zapachowe. Jaka jest różnica?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 304
Olejki eteryczne, a olejki zapachowe. Jaka jest różnica?

Olejki zapachowe i eteryczne są stosowane od wieków w celu poprawy samopoczucia, redukcji stresu i poprawy zdrowia. Chociaż może się wydawać, że olejki zapachowe i eteryczne są tym samym, to istnieją między nimi znaczące różnice.

Olejki zapachowe: Syntetyczne zapachy dla produktów

Olejki zapachowe są mieszankami różnych olejów, zwykle syntetycznych, które mają na celu naśladowanie zapachów naturalnych olejków eterycznych. Olejki zapachowe są zwykle tworzone w laboratorium z kombinacji substancji chemicznych, takich jak alkohole, estry i aldehydy. Są one używane w produktach takich jak świece, mydła, balsamy i perfumy. Olejki zapachowe nie mają żadnych korzyści terapeutycznych, ale mogą być używane do tworzenia przyjemnego zapachu w produkcie.

Olejki eteryczne: Naturalne oleje pochodzenia roślinnego

Olejki eteryczne mają bardziej złożony skład chemiczny, który nadaje im charakterystyczny zapach i właściwości terapeutyczne. Olejki eteryczne są naturalnymi olejkami roślinnymi, które zostały wyekstrahowane z roślin przy użyciu metody destylacji parowej lub tłoczenia na zimno. Olejki eteryczne mają wiele korzyści terapeutycznych i mogą być stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, niepokój, stres, bezsenność i inne. Olejki eteryczne mogą być również stosowane w aromaterapii, aby stworzyć uspokajające środowisko lub pomóc w relaksacji.

Zastosowania olejków zapachowych i olejków eterycznych

Olejki zapachowe mogą być używane do tworzenia przyjemnego zapachu w produkcie, dlatego powszechnie są stosowane w branży kosmetycznej i nie tylko. Olejki eteryczne mogą być stosowane w aromaterapii, aby pomóc w relaksacji lub leczeniu niektórych dolegliwości. Mogą być również stosowane w kosmetykach lub perfumach, aby dodać przyjemny zapach lub zapewnić korzyści terapeutyczne.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło