Poznaj zastosowanie naturalnego olejku herbacianego

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 1125
Poznaj zastosowanie naturalnego olejku herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest pozyskiwany z liści drzewa herbacianego, rosnącego w Australii i Nowej Zelandii. Wieki temu liście używano jako okładów wspomagających gojenie ran czy łagodzących oparzenia. Jego cechą szczególną jest jasnożółta barwa i charakterystyczny zapach.

Olejek z drzewa herbacianego jest pozyskiwany z liści drzewa herbacianego, rosnącego w Australii i Nowej Zelandii. Wieki temu liście używano jako okładów wspomagających gojenie ran czy łagodzących oparzenia. Jego cechą szczególną jest jasnożółta barwa i charakterystyczny zapach.

Kto powinien rozważyć stosowanie olejku herbacianego?

Olejek ten ma wiele zastosowań, Działa antybakteryjnie, dezynfekująco i antyseptycznie. Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu powinien sprawdzić się przy pielęgnacji skóry tłustej, u osób z cerą trądzikową, a także przy pojawiających się problemach ze skórą głowy. Olejek eteryczny może pomóc w leczeniu infekcji grzybiczych, a także przy zranieniach oraz ukąszeniach owadów. Jest także skuteczny w leczeniu infekcji i chorób górnych dróg oddechowych. Dodatkowo sprawdzi się jako środek przeciw wszom. Oprócz działania prozdrowotnego, ten naturalny olejek świetnie nada się do prac domowych, takich jak pranie, sprzątanie czy jako środek do usuwania pleśni.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego?

Co ciekawe, olejek z drzewa herbacianego jest jednym z niewielu olejków eterycznych, który może być stosowany bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania. W taki sposób można nakładać go punktowo na wypryski. Olejek zadziała bakteriobójczo i normalizująco, usuwając krostki. Innym sposobem jest przelanie go do atomizera i dodanie wody, dzięki czemu powstaje dwufazowy tonik. Jako że olej nie rozpuszcza się w wodzie, przed użyciem należy go dobrze wstrząsnąć.

Olejek można także dodawać do kremów, potęgując ich działanie, a także do masek, co wspomoże regulację gruczołów łojowych, a w konsekwencji zapobiegnie powstawaniu nowych zmian skórnych. Kilka razy w miesiącu można skorzystać z sauny dla twarzy: w misce połączyć kilkanaście kropli olejku herbacianego z ciepłą wodą, następnie pochylić się nad nią i przykryć głowę ręcznikiem. 10-15 minut sauny pozwoli na oczyszczenie porów.

Jako środek przeciwgrzybiczny najlepiej działa czysty olejek herbaciany. Wacikiem nasączonym olejkiem należy przemywać zmienione chorobowo miejsca 3-4 razy dziennie. Ciepła kąpiel z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego świetnie sprawdzi się też przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Olejek z drzewa herbacianego nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, dzieci poniżej 3 lat oraz alergików.

 

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło