Z jakim olejkiem leczyć stany nowotworowe?

person Wysłane przez: naturalnearomaty2.pl list Kategoria: aromaty- naturalne Dodano: comment Komentarze: 0 favorite Trafienie: 3501
Z jakim olejkiem leczyć stany nowotworowe?

Nowotwory zaliczane są do grupy chorób cywilizacyjnych. Ich podłoże jest zróżnicowane, jednak bardzo często ma bezpośredni związek ze stosowaną dietą, korzystaniem z używek oraz środowiskiem i trybem życia. 

Profilaktyka antynowotworowa to jeden ze sposobów na zmniejszenie ryzyka zachorowania. W przypadku osób chorych często konwencjonalna terapia łączona jest z leczeniem naturalnym. Wyjaśniamy, jak działają olejki eteryczne w kontekście profilaktyki i zwalczania nowotworów.

Jaka moc kryje się w naturalnych olejkach eterycznych?

Naturalne substancje pochodzenia roślinnego kryją w sobie ogromną moc. Olejki eteryczne są stosowane od wielu wieków w celu zwalczania różnych schorzeń oraz przeciwdziałania ich rozwojowi. Od dawna trwają intensywne badania nad działaniem aktywnych związków, które znajdują się w olejkach eterycznych. Pozwoliły one odkryć wyjątkowy potencjał antyoksydacyjny niektórych olejków eterycznych. Naturalne antyoksydanty to jeden ze skutecznych sposobów przeciwdziałania rozwojowi schorzeń nowotworowych, które są bezpośrednio związane z powstawaniem w organizmie wolnych rodników tlenowych. Co więcej, naturalne olejki eteryczne wykazują działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i pomagają wzmacniać naturalną ochronę organizmu, za którą odpowiada układ immunologiczny. Bazując na właściwościach olejków eterycznych, można redukować objawy wielu schorzeń, poprawić samopoczucie oraz zyskać dodatkową ochronę nie tylko przed nowotworami, ale także innymi schorzeniami. Trzeba jednak pamiętać, że aromaterapia z wykorzystaniem olejków eterycznych oraz inne rodzaje terapii, których podstawę stanowią wyciągi zapachowe, nie są wskazaniem do rezygnacji z leczenia konwencjonalnego.

Jakie olejki eteryczne mogą wspomagać leczenie raka?

Olejki eteryczne cechują się określonymi właściwościami, dlatego w zależności od rodzaju, znajdują różne zastosowanie. O ich właściwościach decydują występujące w składzie olejków związki chemiczne. W przyrodzie mają one za zadanie efektywnie chronić rośliny przed działaniem różnych czynników, które mogą wpłynąć na rozwój chorób i doprowadzić do wyginięcia gatunku. Wśród wielu dostępnych i pozyskiwanych od czasów średniowiecza olejków eterycznych kilka wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami antyoksydacyjnymi, przeciwzapalnymi i antyseptycznymi. W badaniach laboratoryjnych in vitro pozwoliły one na zwalczenie większości komórek nowotworowych w badanach próbkach, które zostały pobrane od ludzi i zwierząt. Do mogących wspomagać leczenie nowotworów olejków eterycznych zaliczamy:

- olejek z kadzidłowca,

- olejek rumiankowy,

- olejek tymiankowy,

- olejek jaśminowy,

- olejek cynamonowy.

Niestety, nadal brak jest przeprowadzonych na odpowiednio dużej grupie pacjentów badań klinicznych, które pozwoliłyby dowieść skuteczności działania olejków eterycznych oraz dostarczyłyby rzetelnych informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych terapii. Z tego względu korzystanie z naturalnych olejków eterycznych w celu przeciwdziałania i leczenia nowotworów trzeba zawsze skonsultować ze specjalistą.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło